baner-krotoszyn.jpg
baner-leftpanel-muzeum.jpg
Wieczornica z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego
Wieczornica w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W czwartek 27 grudnia o godzinie 17.00 Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie, jak co roku, zaprasza do udziału w wieczornicy zorganizowanej z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Warto tym razem pojawić się pół godziny wcześniej, ponieważ tuż przed samą wieczornicą zostanie oficjalnie zaprezentowany niepodległościowy mural oraz „Ławeczka Niepodległości”.

Już podczas spotkania przybliżymy między innymi tematykę przebiegu powstania na ziemi krotoszyńskiej oraz uzbrojenia powstańczego, a o oprawę artystyczną wieczornicy zadbają tradycyjne nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krotoszynie, której patronują właśnie Powstańcy Wielkopolscy.

Wieczornica w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Organizatorem wydarzenia, obok Muzeum i wspomnianej już Szkoły Podstawowej nr 1, jest Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Krotoszynie. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Krotoszyna.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

ikona daty06-12-2018, 12:32 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń194
Pdf